Pagrindinė reabilitacija – kas svarbiausia?

Šį klausimą pradėjau uždavinėti sau kai dar gulėjau klinikose (pooperacinis periodas). Temą – ar vaikščiosiu, ar kada atsistosiu ant kojų – kol kas sąmoningai palieku neliestą. Ši tema reikalauja atskiro pasakojimo. Atėjus metui (apie 2 savaitė po operacijos) reabilitacijos tema su Sveiki manimi panoro pasikalbėti palatos slaugytoja (ex seselė). Gal būt tai tik Kauno klinikų stilius, tačiau ši tema man pasirodė labai sureikšminta (vėliau tai pasitvirtino – tai cheap jerseys svarbiausias laikotarpis po traumos). Žinoma šia tema ir pats domėjausi – mano pažįstami (klasiokas klinikų darbuotojas, kiti pažįstamų pažįstami) dėstė įvairias nuomones – vieniems atrodė svarbu artimųjų dalyvavimas šiame procese (šalininkai – kuo arčiau namų, šiuo atveju rekomendavo KMUK šešto aukšto reabilitacijos skyrių), kitiem gi atrodė svarbiau mano savarankiškos pastangos (šalininkai – kuo toliau nuo pagalbos, nerk į balą ir kapstykis, grūdinkis).

Su Галактика šia dilema pragulėjau dar kelias savaites. Antroje pooperacinio laikotarpio dalyje man pradėjo skirti procedūras (kvėpavimui palengvinti, raumenų tonusui palaikyti ir pan.) Tačiau svarbiausia, kad būtent čia ir išgirdau pirmą kartą žodį online – KINEZITERAPIJA. Mane pradėjo lankyti jaunutė kineziterapeutė, kuri man pradėjo judinti mano galūnes (kojų nejutau visai nuo juosmens, rankas šiek tiek judinau). Tai su jos pagalba pradėjau susipažinti su kineziterapijos procesu. Liaudiškai mankšta, arba fiziniai pratimai. Tačiau svarbu žinoti –  ką, kada ir kaip daryti. de Žinios čia būtinos. Todėl labai svarbu su šiuo specialistu rasti bendrą kalbą. Nuo jo kvalifikacijos, geranoriškumo, atkaklumo priklauso ir paciento tolimesnės perspektyvos.

Štai čia wholesale NBA jerseys ir atėjo metas apsispręsti – važiuoti kuo toliau nuo namų, kad „nepadėtų“ artimieji ir padėčiau pats sau ar likti čia, vietoje , ir pasiremti visais man norinčiais padėti. Labai sunku buvo apsispręsti, tačiau nugalėjo pagrindinis noras – vaikščioti, atsistoti ant kojų. Sunku, nes reikėjo beveik pusei metų palikti artimuosius – svarbiausia mano tik gimusią mažylę dukrytę…

Būtent palatos seselė ir pristatė galimybes – Palangos reabilitacijos ligoninė, Kauno klinikų reabilitacijos skyrius. Dar sužinojau apie Vilniaus Valakampių reabilitacijos centrą. Štai šios trys vietos ir buvo mano pasirinkimui. Palanga – toli nuo namų, bet savarankiškai, Kaunas – visa būtina pagalba ir priežiūra, tačiau per didelis artimųjų rūpestis ir Vilnius – lyg ir tarpinė stotelė.

Kadangi buvau ir esu maksimalistas, pasirinkau wholesale NFL jerseys mano manymu svarbiausius dalykus – kuo daugiau galimybių per kuo trumpesnį laiką nekreipiant dėmesio į žmogiškąjį faktorių (ilgesys, negalėjimas įtakoti slaugos kokybės, pažinčių nebuvimas ir pan.). Taip aš atsidūriau cheap jerseys Palangos reabilitacijos ligoninėje, Palangoje.

Apie šią įstaigą parašysiu vėliau atskiroje temoje – PRL.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *