Šventinė spastika

Sveiki!

Su Šventėm skaitančius! Šiltų, pūkuotų švenčių ir drąsių ateinančių metų!

O dabar apie viena „fainą“ reikaliuką – spastika. Tikrai parašysiu daugiau apie šį reiškinį ir jo reikšmę tačiau šį kartą apie vieną šventinį aspektą – alkoholio įtaką. Tie kas patyrė savo kailiu kas yra spastika supras apie ką aš. Tiems kurie nepatyrę (ir neduok dieve patirti) tačiau vienaip ar kitaip susiję su spastiką patiriančiu žmogumi tai galėtų būti naudinga.

Mano asmeninė pažintis su spastika prasidėjo įpusėjus reabilitaciniam periodui. Pradėjo deginti šonus, traukti raumenis – dėl to žinoma supanikavau nes nesupratau kas man darosi. Kreipiausi į mane gydančią gydytoją (neatskleisiu viešai pavardės, tačiau asmeniškai tikrai pakomentuosiu šios gydytojos kvalifikaciją) – po keletos tyrimų – šlapimo ir kraujo ji pareiškė, kad jokių nukrypimų nėra ir ji negali paaiškinti kas man vyksta. Šių pojūčių naujumas ir aštrumas mane varė į neviltį. Diskomfortas buvo didžiulis, nes po operacijos ir  prasidėjus reabilitacijos procesui nieko panašaus nejutau. Taigi mano panika (padiktuota nežinojimo) diktavo ir atitinkamą elgesį – bet kokia kaina suprasti tai kas vyksta su manimi. Todėl atkakliai, keletą kartų iš eilės kreipiausi į gydytoją su tą pačia problema. Deja ar jos nenoras ar nepakankama kvalifikacija jai padiktavo labai keistą išeitį – pareiškusi man, kad aš viską išsigalvoju ji man iškvietė psichologę…

Įsivaizduokite mano nuostabą – mano raumenys sutraukti mėšlungio riboja mano judėjimą. Kiekvienas bandymas pasijudinti sukelią deginimą ir skausmą pilvo, nugaros, šonų srityse. O ši „specialistė“ man pareiškia, kad visą tai aš išsigalvoju… Dar keisčiau, kad man pakvietė psichologę – ši ponia bendrai neturėjo jokio supratimo apie ką aš kalbu ir bandė įžvelgti mano elgesyje suicidinių momentų ir dar bala žino kokių nesąmonių. Žinoma ilgai neužtrukau spręsdamas šios problemos su šiomis „specialistėmis“, kreipiausi į aukštesnį pagal rangą medicinos darbuotoją ir gavau aiškų ir konkretų paaiškinimą – kas su manimi vyksta, kodėl tai vyksta ir kokios įmanomos perspektyvos.

Vienas iš spastiką įtakojančių veiksnių yra alkoholis. Tikrai nepiktnaudžiavau juo iki traumos, o po traumos kiekis sumažėjo kardinaliai, tačiau… Priežastis labai paprasta – išgėrus alkoholio pirmas poveikis tai atpalaidavimas. T.y. spastikos sutraukti raumenys atsipalaiduoja. Nebejaučiamas deginimas ir įtempimas. Tačiau yra ir kita medalio pusė – spastika ir padeda – kadangi nejaučiu didesnės savo kūno dalies ir todėl negaliu jos kontroliuoti sutraukti raumenys palengvina statiškas kūno pozas – sėdėjimą vežimėlyje, judėjimą vežimėliu, sėdėjimą ant lovos ir pan. O atpalaiduoti (dėl alkoholio) raumenys tikrai nepadeda nei sėdėti nei judėti – nejauti įtampos, deginimo, diskomforto tačiau esi „grybas“ – negali nulaikyti pusiausvyros visiškai. Tokia keistoka būsena – iš dalies malonu (nes nedegina, ne traukia) bet esi visai nepajėgus savarankiškai judėti. Savotiška „nirvana“. Beje šį klausimą aptarus su kolegomis (tiek kakliniais tiek juosmeniniais) paaiškėjo, kad vistik kažkokių labai apibendrintų išvadų negalima daryti – tai pakankamai individualus poveikis ir išraiškos formos.

Reziumuojant (mano atveju) – alkoholis per šventes man padėjo atsipalaiduoti, tačiau kaip ir ankščiau taip ir dabar – po atsipalaidavimo atsiimi kelis kartus stipriau – spastika riečia į ragą už visas praėjusias laisvės valandas, ir blogiausia, kad ženkliai stipriau. Uch… smagu pasmaguriauti, bet tos spastikinės pagirios, kad jas kur devynios sutrauktų… 😉

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *