Ar neįgalumas yra kliūtis gauti kreditą?

Sveiki po švenčių!

Pagaliau baigėsi šventinis periodas kurio metu tik suapvalėjau 🙂 Kad  jas kur devynerios… Tačiau, jau 2 savaitės kaip aktyviai kasdien sportuoju ir tai davė rezultatų – jau sugebėjau nuo žemės įlipti į lova pats –  tik pasinaudodamas vežimėliu ir lova. Tai reiškia palipau dar vienu savarankiškumo laipteliu. Valio!

Siekdamas atsakyti į šio įrašo pavadinime esantį klausimą pereisiu prie dar vieno savarankiškumo aspekto – mobilumas – automobilio įsigijimas ir pritaikymas (apie pritaikymą – įrangos tipus, meistrus ir pan. parašysiu daugiau kai baigsiu šią procedūrą ir išbandysiu auto).

Kaip žinia man ir panašiems  į mane NDNT (Neįgaliųjų darbingumo nustatymo tarnyba) nustato specialius poreikius. Vienas iš jų – automobilio įsigijimo ir pritaikymo valdyti rankomis lengvata (lengvata išreiškiama suma kuri grąžinama neįgaliam asmeniui įsigijus automobilį ir prisitaikius valdyti rankomis, bei pateikus reikalingus dokumentus). Po visų reabilitacijų, 2010 metų rudenį man buvo suteikta ši lengvata (jos forma matote nuotraukoje) ir po švenčių nusprendžiau pabaigti tvarkyti ir šį reikalą. Tiek laiko laukiau nes buvo ir kitų rūpesčių ir dėl to, kad šia lengvata galima pasinaudoti per 6 mėnesiu nuo jos suteikimo.

Tad mano pirmas žingsnis žinoma buvo auto susiradimas. Čia reiktų trumpai ir aiškiai „sudėti taškus ant i“ – rankiniam automobilio valdymui instaliuoti tinka automobiliai tiek  automatine, tiek mechanine pavarų dėže. Skiriasi tik įdiegimo kaštai – automobilio automatine pavarų dėže – apie 500 lt. (čia žinoma vidutiniškai); mechanine  – gali kainuoti iki 10 000 lt. (nauja įranga diegiama autorizuotame servise).

Mano pasirinkimą lėmė būtent šis faktorius, todėl logiška, jog pasirinkau automobilį automatine pavarų dėže. Taigi susiradęs automobilį („Audi Quattro“ aišku :))  nusprendžiau pasinaudoti bankų siūlymu pirkti auto kreditu. Turbūt visi pastebėjote prie auto pardavinėjančių portalų skelbimų banko siūlomą mėnesio įmoką. Taigi paskaičiavau paprastai – esu sukaupęs dalį lėšų pats, pasiskolinu trumpam laikotarpiui (iki pusės metų) likusią sumą, tada nusiperku auto, įdiegiu rankinį valdymą, gaunu kompensaciją ir pridėjęs savo sukauptas lėšas prie kompensacijos grąžinu kreditą. Šiuo atveju pabrangimą sudarė tik keli šimtai litų.

Tai man buvo pagal kišenę, todėl suintriguotas pasiūlymų pateiktų greta automobilio kainos skelbime užpildžiau elektroninę užklausą ir nusiunčiau bankui. Mano nuostabai banko atstovas man paskambino jau kitą dieną ir informavo apie preliminarų teigiamą sprendimą – „remiantis pateikta informacija Jums gali būti suteiktas pageidaujamas kreditas todėl esu laukiamas banke“. Nežinau kokių motyvų skatinamas (turbūt čia jau suveikė asmeninė, įgyta patirtis), bet nusprendžiau telefonu patikslinti sąlygas – paminėjau, kad esu neįgalus, kad turiu valstybės skirtą lengvatą, taip pat gaunu pajamas iš individualios veiklos bei gaunu socialines išmokas ir, kad bendros mano mėnesinės pajamos viršija vidutinį Lietuvos uždarbį.

Mano nuostabai net neišklausiusi visų mano patikslinimų apie pajamų rūšis bei dydį, tik paminėjus, kad esu neįgalus banko atstovė akimirksniu pareiškė, kad šis pasiūlymas netenka galios nes esu neįgalus…

Išvada – nei pajamų dydis (individualios veiklos + socialinės išmokos), nei jų kilmė (socialinės išmokos yra  stabilios pajamos) neturi reikšmės – svarbu kas esi – įgalus ar neįgalus… Visa tai XXI a. pradžioje, Europos Sąjungai priklausančioje valstybėje tiesiog rėkiančioje, apie neįgaliųjų integracijos į visuomenę bei darbo rinką (šia tema tikrai dar parašysiu, nes patirtis tikrai neįkainojama – susidūriau su „superiniais“ valdiškais marazmais)  nuopelnus ir pasiekimus. Mažų mažiausiai juokinga. Ir visai nenuostabu – juk čia LIETUVOS BANANŲ RESPUBLIKA.

P.s. Ššššššš – tyliai –  tas bankas vadinasi SNORAS….

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

2 atsakymai į“Ar neįgalumas yra kliūtis gauti kreditą?”

  1. Iš vienos pusės bankas pasielgė negražiai. Iš kitos pusės bankas komercinė organizacija ir duodama paskolą turi vertinti riziką. Sutik, kad pas tavę ji mažumėle didesnė.

    Beje, tokioj situacijoj gali drąsiai kreiptis į lygias teises. Bankas gaus per galvą (ir tikriausiai paskolą duos). O jei dar turėtum jų preliminarų pasiūlymą ant popieriaus būtų dar paprasčiau.

    • Sutinku su tavimi, kad kaip ir kiekviena pelno siekianti organizacija bankas turi elgtis atsakingai, skolindamas pinigus (juk galų gale susisiekusi atstovė disponuoja ne savo, o akcininkų pinigais). Tačiau reikalas tas, kad nežinodama mano sveikatos stovio ji patikino, kad ok o toliau net neklausė – juk mano finansinės galimybės lyginant su prašoma paskolinti suma yra praktiškai „superinės“. Šiaip tai nesugadino visai nei nuotaikos nei reikalo – Kauno kredito unija pasiūlė kur kas palankesnes sąlygas ir procentus (apie 6%).

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *