Automobilio įsigijimas, pritaikymas ir lengvata

Sveiki,
Pagaliau aš vėl vairuoju! Valio! Teisingai supratote, mano automobilyje jau idiegta rankinio valdymo įranga ir aš esu pilnateisis eismo dalyvis. Tačiau apie viską iš eilės.

1. Automobilio įsigijimas

DOKUMENTAI. Pirma ką turite turėti tai pažymą, kad Jums paskirta automobilio įsigijimo ir pritaikymo rankiniam valdymui lengvata. Šią pažymą išduoda NDNT (Neįgaliųjų darbingumo nustatymo tarnyba). Pažymos galiojimas ribotas – pusę metų nuo jos išdavimo. Pražiopsojus terminą būtų sudėtinga įrodyti, kad nepasinaudojote Jums suteikta lengvata dėl pateisinamų priežaščių (nebent tokios tikrai būtų). Net ir esant rimtoms priežastims vistiek kiltų daug problemų bandant gauti dar kartą šią pažymą. Taigi patarimas – nesnauskite ir pasinaudokite lengvata per 6 mėnesių laikotarpį.Kitas svvarbus momentas susirinkti visus būtinus pirkimo sandorį patvirtinančius
dokumentus. Kitaip prarasite Jums skirtą lengvatą.

PASIRINKIMAS. Renkantis automobilį rekomenduočiau atkreiti dėmesį į kelis vairavimo kokybę ir komfortą įtakojančius veiksnius. T.y Go Here. kelias būtinas funkcijas ieškomame automobilyje – autopilotas ir automatinė greičių dėžė. Autopilotas reikalingas jeigu daugiau važinėjate užmiestyje. Kitaip sakanat važiuojate ne „miesto rėžimu“. Bus gerokai patogiau – įjungus autopiloto rėžimą nereikės laikyti ranka akseleratoriaus svirties. Automatinė greičių dėžė yra būtina nes jums „pritruks rankų“. Beje net ir lengvatos pažymoje nurodoma, kad rekomanduojama vairuoti automobilį su automatine greičių deže. Kitos automobilio charakteristikos yra paliekamos Jūsų pasirinkimui ir skoniui – spalva, metai, kuro tipas, gamintojas, modelis ir t.t. Čia niekas nepasikeitė, kaip ir ankščiau, renkatės pagal savo skonį bei galimybes.

PRITAIKYMAS. Tik įsigijus pageidaujamą automobilį dar negalėsite pradėti vairuoti. Tam reikalinga rankinio valdymo įranga. Šios įrangos variantų yra ne vienas. Išskirčiau keletą pagrindinių: 1.) kairėje vairo pusėje prie vairo kolonėlės (1 pav.); 2.) dešinėje vairo pusėje prie pavarų perjungimo svirties (2 ir 3 pav.). Taip pat galima rasti įrangą ir mechaninei pavarų dėžei, tačiau ji yra brangi (apie 5000 lt.) ir instaliuojama naujuose arba keletos metų senumo automobiliuose. Kas geriau kol kas neatsakysiu. Esu išbandęs tik 1-ąjį variantą. Tačiau renkantis svarščiau nemažai – pradžioje atrodė logiškesnis 2-as variantas, prie pavarų perjungimo svirties. Tačiau pasitaręs su meistru apsisprendžiau priimti jo pasiūlytą 1-ą variantą.
Patarimas – rekomenduoju labiau remtis meistro arba tokią traumą kaip Jūsų patyrusio ir jau vairuojančio kolegos patarimais, o ne savo paties išvedžiojimais. Abiem atvejais teks lavinti vairavimo įgūdžius iš naujo. Suklydus patirsite papildomų išlaidų bei diskomfortą.
Dėmesio – pasirūpinkite rankinio valdymo instaliacijos išlaidų pagrindimu – prašykite, kad meistras instaliavęs Jums įrangą pateiktų įrangos įsigijimo bei pritaikymo apmokėjimo faktą patvirtinančius dokumentus, nes vėliau jų prireiks tech. apžiūrų centre bei pateikiant dokumentus lengvatai gauti.

2. Automobilio registracija

Kol nepritaikėte įsigyto automobilio rainkiniam valdymui, registruoti automobilio „Regitroje“ negalėsite. Po automobilio prikimo – pardavimo sutarties pasirašymo, turite 15 d. per kurias galite teisėtai valdyti įsigytą transporto priemonę (instaliuoti, patikėti vairuoti kitam asmeniui kol pats negalite). Nespėjus per 15 d. pritaikyti bei užregistruoti automobilio susidursite su rimtomis problemomis. Todėl patariu viską gerai iš anksto apgalvoti bei suderinti – pagalbą vairuojant kol neinstaliuotas rankinis valdymas (reiks varinėti automobilį pas meistrą, į „Regitrą“, techninių apžiūrų centrą ir pan.), rankinio valdymo įrangos instaliavimo laiką. Instaliavus rankinio valdymo įrangą privalote apsilankyti techninių apžiūrų centre, kur bus atlikta ekspertizė. Šio apsilankymo tikslas – dokumentas, kuris privalomas registruojant automobilį „Regitroje“. Procedūros kaina beveik 52 litai, užtruksite kelias dienas – pirmą dieną apžiūrės Jūsų automobilį ar nėra esminių konstrukcinių pakeitimų ir ar instaliuota įranga atitinka saugumo reikalavimus, o antrą dieną atsiimsite pažymą. Po šio dokumento gavimo jau galite keliauti į „Regitrą“ registruoti automobilio. Žinoma turite turėti pirkimo – pardavimo sutartį, asmens dokumentą, kitus automobilio dokumentus (registracijos pažymėjimą, tech. apžiūros lapą, draudimą).

3. Kompensacija, dokumentų pateikimas

Kai automobilis taps Jūsų teisėta nuosavybe ir priprasite prie rankinio valdymo niuansų (man reikėjo kelių dienų praktikos priprasti prie įrangos bei dar kelių dienų adaptacijos miesto sąlygoms) norėdami gauti Jums paskirtą automobilio įsigijimo ir pritaikmo lengvatą turėsite kreiptis į Jus aptarnaujantį Sodros pensijų skyrių. Ten pateikę reikalingus dokumentus lauksite kol Jums bus išmokėti pinigai. Maksimali kompensacijos suma yra 4150 lt.

Reikalingų dokumentų sąrašas:

1. SP-7 forma (prašymas) (galite parsisiųsti iš šios svetainės);
2. Lengvatos pažyma;
3. FNr. 083-1/a (med. pažyma, kad asmuo gali vairuoti automobilį su rankiniu valdymu ir automatine pavarų dėže);
4. Vairuotojo pažymėjimas;
5. Pirkimo – pardavimo sutartis;
6. TP registracijos liudijimas;
7. Turto vertintojo ataskaita apie automobilio vertę;
8. Pritaikymo išlaidas patvirtantis dokumentas.

Sėkmės vairuojant!

P.s. Išvažiavus į miestą patyriau begalę įspūdžių – po beveik 2 metų aš galėjau savarankiškai judėti: matyti skubančius žmones, besikeičiantį paros metą, metų laiką. Pasikeičiau ir aš, mano požiūris ir vertinimai. Aš galiu pats! Tai svarbiausia! Linkiu šių atradimų ir Jums!

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

55 atsakymai į“Automobilio įsigijimas, pritaikymas ir lengvata”

 1. Sveikinu. Tiek pagaliau sugrįžus už vairo, tiek parašius kažką vertingo.. ko labai trūksta Lietuvos blogosferoje.

  • Sveikas, ačiū už pozityvius įvertinimus. Stengiuosi nepasiduoti „pasiseiliojimams“. Laikausi nuostatos, kad tokio pobūdžio informacija turi būti naudinga, galinti padėti kitiems tokioje situacijoje.

 2. Sveikas Audriau, gal galėtum parašyti savo numerį? Norėčiau pasiskambinti pasiaiškinti plačiau apie viską, nes iškilo neaiškumų. Būčiau labai dėkinga.

 3. Sveiki, NDNT pasakė, jei mano vardu registruotas auto, galimai negausiu išmokos, patarė perregistruoti ant mamos.

  • Sveikas, Mantai

   Nesamonė – aš registravau auto savo vardu ir gavau kompensaciją. Priešingai jeigu tai ne tavo turtas, kaip tu gali tikėtis kompensacijos už jį? Manau tie NDNT „specialistai“ nelabai suvokia ką kalba. Pasiūlyk jiems susisiekti su Sodros pensijų ir išmokų skyriumi kuris tau turės pervesti kompensaciją – tegu pasitikrina informaciją.

   Audrius
   Neigalus.info

 4. Laba diena,noreciau paklausti jeigu as automobili perku su irengtu rankiniu valdymu,tai kur man tai irasys Regitroja kaip ji pirksiu?ir ar bus butina vezti auto i techninių apžiūrų centra,tam kad gauti pazyma kad auto su automatine pavaru deze ir rankiniu valdymu?

  • Laba diena, Žydrūne
   Na jeigu Jūs perkate jau pritaikytą automobilį tai perkant turite gauti ir atitinkamus dokumentus (pritaikymą atlikusio meistro/firmos patvirtinančius sertifikatus) arba TAC išduotą pažymą, kad rankinio valdymo įranga yra tinkama naudoti. Registruojant automobilį Regitroje bus padaryti atitinkami įrašai remiantis būtent šiais dokumentais. Jokių papildomų įrašų registracijos pažymėjime Regitra nedaro, nes faktą, kad šis automobilis valdomas rankinės įrangos pagalba patvirtins ne TAC ar įrengusio asmens (firmos) pažyma o įrašas Jūsų vairuotojo pažymėjime – taip vadinami apribojimų kodai kuriuos rasite 12 numeriu pažymėtame laukelyje vairuotojo pažymėjimo B pusėje (čia kalbu apie naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą).

 5. sveiki!

  norėčiau pasiteirauti, kurioje Kauno vietoje darbuojasi Vladas ir per kiek maždaug laiko yra įrengiamas rankinis valdymas? 🙂

  • Laba diena, Liucija
   Vladas darbuojasi garažų komplekse, Pramonės prospekte, priešais PRISMA prekybos centrą (įvažiavimas pro vartus į garažų bendriją greta Husqvarna remonto dirbtuvių). Laikas per kurį instaliuos rankinį valdymą priklauso nuo meistro užimtumo, tačiau mano atveju tai truko pusę dienos.

 6. Sveiki

  Aš iki traumos turėjau B C vairuotojo pažymėjima ji reikia keisti? Ar reiks perlaikyti?

  • Sveikas, Arai
   Specialiai keisti vairuotojo pažymėjimo nereikia ir perlaikyti vairavimo egzamino taip pat nereikia, nes valdant automobilį rankinio valdymo įrangos pagalba kelių eismo taisyklės nesikeičia. Jeigu sename vairuotojo pažymėjime negali būti padarytos atitinkamos atžymos (apribojimų kodai) tuomet reiktų tik pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Tačiau mano nuomone pakaktų ir TAC ar įrangą sumontavusio asmens įrangos atitikties sertifikato prie seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimo. Žinoma geriau būtų pasikeisti vairuotojo pažymėjimą nes taip jose būtų padarytos reikiamos atžymos. Juo labiau, kad neįgaliam asmeniui jų keitimas nemokamas. Dėl detalesnės informacijos siūlyčiau susisiekti su Regitros atstovais.
   Sėkmės vairuojant!

 7. Vladas išduoda reikiamus dokumentus?
  Kiek maždaug kainuoja 1 variantas.

  Ačiu

  • Arai, jau esu aukščiau minėjęs, kad Vladas bent jau man neišdavė jokio atitikties pažymėjimo, todėl aš pats su sumontuota įranga nuvykau į TAC ir praėjus patikrą gavau pažymėjimą, kad įranga sumontuotą tinkamai ir yra saugi eksploatuoti. Tai man kainavo berods apie 50 lt. Procedūra labai paprasta ir yra gerokai pigesnė (Vlado įranga+montavimas+TAC atitikties pažymėjimas) nei tarkime AB „Puntukas“ įrangos montavimas su išduodama atitikties pažyma. Žinoma montuojantis įrangą pas AB „Puntukas“ nereikia vykti į TAC taip nesugaištant laiko, tačiau mano prioritetas buvo sutaupyti lėšų o ne laiko. Tuo pačiu įsitikinau tiesiogiai dėl sumontuotos įrangos saugumo.
   Kiek kainuoja kažkuris variantas jau reiktų aiškintis asmeniškai su įrangos gamintoju bei montuotoju, nes kiekvienas automobilis reikalauja individualaus sprendimo.

   • sveiki,
    o jei Vladas neišduoda dokumentų, kurie patvirtintų kiek kainuoja pritaikymas (kokia įmontavimo vertė), kokį dokumentą reiktų pateikti sodrai, kaip pritaikymo išlaidas patvirtinantį dokumentą?

    • Labas,

     Instaliavus rankinio valdymo įrangą privalote apsilankyti techninių apžiūrų centre, kur bus atlikta ekspertizė. Šio apsilankymo tikslas – dokumentas

     P.S skaityk aukščiau

 8. Sveiki,

  norėjau Jūsų visų paklausti, kur būtų galima įsigyti vairo sukimo rankenėlę (šakutės formos)? Gal žinote, kas prekiauja, parduoda ar gamina?
  Būsiu dėkingas už info – ačiū.

 9. Laba diena, norėjau paklausti, kaip yra dėl kompensacijos sumos? Jei aš pirksiu automobilį už penkis tūkstančius litų ir tokia pačia suma jį įvertins vertintojai, ar galiu tikėtis maksimalios 4150 lt kompensacijos? ačiū labai

  • Laba diena,

   Maksimalią kompensaciją gausite visada jei automobilio įsigijimo ir pritaikymo neįgaliojo poreikiams suma yra didesnė nei 4150 lt. Tuo atveju jei įsigijimo ir pritaikymo suma mažesnė – gausite tokią sumą kurią išleidote. Kitaip – maksimalią kompensaciją gausite bet kokiu atveju, tik jos dydis gali skirtis.

 10. Žydrūnas

  Sveiki,turiu tokį klausima gal žinote kur Šiauliuose deda rankini valdyma. Ačiu už atsakymą

  • Labas, Žydrūnai

   Deja kol kas tokios informacijos neturiu. Žinau tik 2 vietas – AB „Puntukas“ ir meistras Vladas Kaune. Jeigu pačiam pavyktų rasti patikimą meistrą šiame regione pranešk man prašau. Besidalindami informacija padėsime vienas kitam. Sėkmės sugrįžtant į ratuotų gretas!

 11. as vairuotojo teises laikysiu po 2metu, tad dabar nardau internete ir bandau surasti mokyklu kurios užsijima tokia veikla, gal zinote tokiu vairavimo mokyklu? būciau labai dekingas

 12. šaunuolis! manau daug kam palengvini gyvenimą ir formalumų tvarkymą.
  Gal kas susidūręs galėtų rekomenduoti vertintoją? kažkaip mokėti 300-500lt pasirodė daugoka už tokį paprastą dalyką.

  • Sveikas, Tomai
   Aš kreipiausi į Kauno nepriklausomų autoekspertų biurą – http://www.autoekspertai.lt. Su jais nebuvo jokių problemų – teisingai įvertino ir kiek pamenu kainavo tikrai gerokai mažiau nei rašai. Tiesa tai buvo 2011 metais, tai gal sakau kainos pakilo.
   Sėkmės kelyje link vairo!

 13. o kokia pavaru deže labiau tinkama rankiniam valdymui? bei ar eitu pačiam susitvarkyt rankini valdyma?

  • Sauliau,
   rankiniam valdymui žinoma geriau automatinė pavarų dėžė. Viskas priklauso nuo vairuotojo pažeidimo tipo ir galimybių. Yra prisitaikiusių ir mechaninę dėžę, bet tai sudėtingas sprendimas ir valdymas.
   Pats nebandžiau prisitaikyti, nes ten daug mechaninio darbo (lankstymas, pjaustymas, virinimas ir t.t.). Taip pat nepamiršk, kad paskui šį pritaikymą turės sertifikuoti (TAC – techninės apžiūros centras).
   Taigi bendrai rekomenduočiau automatinę pavarų dėžę su meistro pritaikymu.

 14. tarkim noriu parduot mašina, o joje yra rankinis valdymas, tai jo išimt nebegalima? ir kaip su TAC tada?

  • Tuomet išmontuojamas rankinis valdymas ir automobilis lieka standartinės komplektacijos. TAC sertifikuoja rankinį valdymą ir jo įdiegimą, kitaip – ar rankinio valdymo pagalba vairuotojas gali saugiai eksploatuoti automobilį, ar įranga sumontuota tvirtai, ar dėl sumontavimo nepažeista automobilio konstrukcija tiek, kad būtų nesaugu eksploatuoti transporto priemonę. Rankinis valdymas gali būti išimtas ir permontuotas į kitą tokios pačio markės automobilį (mano atveju jau į trečią).

 15. dėkoju už informacija, ir dar vienas klausimas: kaip dabar ten su kompensacija? kiek teiravausi sako jog laikyti teiseis reikia iš savo lėšų, kompencuoja tik automobili iki 4000lt, ar tai tiesa?

  • Sauliau,
   vairuotojo pažymėjimas nėra kompensuojamas. Automobilio kompensaciją sudaro 32 BSI (bazinė socialinė išmoka), t.y. 4160 lt. Kompensuojamas ne tik automobilio įsigijimas, bet ir jo pritaikymas bei remontas. Daugiau info apie šią kompensaciją rasi čia http://www.sodra.lt/index.php?cid=351

   • o pagal ka rinkaisi mašina? naujesne ar senesne?

    • Sauliau,
     automobilio pasirinkimas yra kiekvieno individualus reikalas, tačiau yra kelios aplinkybės kurių neignoruoja niekas – pirmiausia vieta automobilyje. Aš kaip ir dauguma rinkausi universalą – pagalvok kaip reikėtų sukrauti daiktus (o jų būna daug, nes dažniausiai važiuoji su kuo nors padedančiu tau), vežimėlį, keleivio daiktus į sedano bagažinę. Todėl universalas yra dominuojantis variantas tokiems kaip mes (aš nežinau tavo pažeidimo tipo, bet kalbu apie „kaklinius“). Toliau jau tavo skonio ir galimybių reikalas. Aš asmeniškai pirmenybę teikiau eksploatacijos kainai bei kuro sąnaudoms. Taip pat esu Audi fanas. Todėl apsistojau ties Audi A6 AVANT 1,9l, TDI 1995 m. Tai ekonomiškas, ne daug kuro sunaudojantis automobilis, tinkamo man aukščio (patogu persėsti iš ir į auto), vairuotojo durelių rankena tinkamoje vietoje ir man tinkamai suprojektuota (aš kairės rankos 2 pirštais valdau akseleratorių ir stabdį ir tuo pačiu laikausi posūkiuose), didele bagažine (važiuojant su dukra prie jūros tenka užsikrauti pilnai, nes vežuosi ir dušo kėdę ir pan.), nebrangi priežiūra, paprastas pritaikymas (beje ketinu jį parduoti netrukus, nes jau praėjo 5 metai po traumos ir valstybė man vėl suteikia kompensaciją, todėl ketinu persėsti į kitą).

 16. labas,
  ar isigijus ir pritaikius automobili rankiniam valdymui taip pat galima gauti kompensacija ar pirma reikia gauti pazyma apie lengvata?
  Aciu,
  Ceslovas

  • Laba diena, Česlovai
   pirmiausia reiktų įsitikinti ar Jums priklauso ši lengvata. Jei priklauso automobilio įsigijimo ar pritaikymo neįgaliojo poreikiams lengvata tuomet turite vadovautis NDNT nustatyta tvarka. Apie ją rasite kituose šio straipsnio komentaruose. Bet kokiu atveju Jums bus kompensuota dalis išlaidų tik su keliomis išlygomis – pirma Jums turi būti nustatytas toks spec. poreikis ir išduotas atitinkamas dokumentas. Toliau Jūs turite vadovaudamiesi tvarka pateikti TP ekspertams kurie patvirtins jos vertę ir tik tada pateikęs visus reikiamus dokumentus galite tikėti išlaidų kompensacijos.

 17. Sveiki,
  ar žinote,kas Vilniuje deda rankinio valdymo įrangą ir kur ją galima gauti.

 18. dar karta,labas!
  kadangi man kompensacija uz automobili priklauso,noreciau paklausti
  kur Kaune galima gauti nepriklausomo turto vertintojo ataskaitą apie automobilio rinkos vertę ?
  Ceslovas

  • Laba diena, Česlovai

   Rekomenduoju kreiptis į UAB „Kauno nepriklausomų ekspertų biuras“. Juos rasite Kaune, Statybininkų g. 7 – 407, tel. 8 699 37217. Naudojausi jų paslaugomis ir nenusivyliau – vertinimą atliko profesionaliai, objektyviai, dokumentus parengė greitai. Na ir kaina buvo priimtina.

   Sėkmės.

 19. teko jais ir pasinaudoti..
  kaina – 80 lt.
  bet viska atliko greitai.
  ir kaina nustate normalia:)
  aciu uz info!
  Ceslovas

 20. Sveiki, tėvukui padedu forminti.
  „Pirma ką turite turėti tai pažymą, kad Jums paskirta automobilio įsigijimo ir pritaikymo rankiniam valdymui lengvata. Šią pažymą išduoda NDNT (Neįgaliųjų darbingumo nustatymo tarnyba). “
  Tai ten į komisiją reikia registruotis, ar kaip?
  Rajone daktarai sako tik nuvežti visus surinktus popierius ir paduoti į langelį, NDNT sako registruotis komisijai.
  Kiek ta procedūra užima laiko?

  • Nerijau,
   kai lankotės NDNT tarnyboje nustatyti darbingumo laipsnį (grupę – senoviškai) kartu nustatomos ir priklausančios lengvatos (spec. poreikiai). Viena iš jų yra lengvata (kompensacija) įsigyjant, pritaikant, remontuojant automobilį. Pažymą apie priklausančią tokią lengvatą turi išduoti NDNT skyrius kartu su kitais invalidumo laipsnį patvirtinančiais dokumentais.

 21. Sveiki. Turiu klausima.Esu su desines kojos amputacija zemiau kelio.Turiu dokumenta specialejam automobiliui is ndnt. Ar man butinas rankinis valdymas,ar tiesiog galiu valdyti kairiaja koja su automatine pavaru deze?Aciu.

  • Labas, Vaidai
   na pirmiausia reiktų atsakyti pačiam – kaip patogiau? Jeigu puikiai sekasi ir nekyla pavojus kitiems eismo dalyviams tuomet pakanka standartinio valdymo opcijos. Bet kokiu atveju pirmiausia Jums pačiam reiktų pabandyti ir tuomet spręsti. NDNT paskirta lengvata galioja ne tik neįgaliems kurie automobilį valdo rankomis. Ji skirta AUTOMOBILIO ĮSIGIJIMO, PRITAIKYMO IR REMONTO išlaidom kompensuoti. Taigi galite ją panaudoti įsigydamas naują ar remontuodamas turimą TP.

   Sėkmės!

 22. Sveiki, norejau paklausti, NDNT išduoda pazyma del isigyto automobilio islaidu kompensavimo kiekviena karta nauja? Ta prasme, jei pirkau pries 6 m. auto, sodrai pristaciau dokumentus, sodra ismokejo, tai dabar vel zadu pirkti auto ir vel turiu gauti naujai is NDNT ta pazyma?

  • Laba diena Sonata,
   vienas iš spec. poreikių kurie nustatomi yra automobilio įsigijimo ir pritaikymo lengvata. Ji skiriama kas 6 metai. Tad jei Jūs atitinkat šią neįgalių asmenų kategoriją Jums reiktų kreiptis praėjus 6 metams vėl į NDNT skyrių, pateikti reikalaujamus dokumentus ir tuomet gautumėte šią lengvatą patvirtinančią pažymą. Tik turėdama šį dokumentą Jūs galėsite gauti iš Sodros numatytą kompensaciją po automobilio įsigijimo, ir/ar pritaikymo, registracijos, pateikusi atitinkamus dokumentus Sodrai.

   Sėkmės,
   Audrius

 23. Sveiki. Gal zinote ar yra panevezyje meistras kuris irengineja rankini valdyma? Jau greitai tureciau pradeti laikyti teises (dar tiksliai nezinau kada prasideda, t.y. kada bus grupe) taigi noriu is anksto viska susizinoti, kad issilaikiusi teises galeciau isigyti automobili ir ji isirengti 🙂

 24. Sveiki, gal zinote kur Siauliuose ideda rankini valdyma? Ir gal galite rekomenduoti vertintoja? Aciu uz atsakyma. 😉

 25. Sveiki kas dedada iranga ? nes puntukas nebededa o teida labai didele kaina nori. auto butu audi a6 universalas 99m. Dekui uz info iskarto.

 26. sveiki gal kas galit pasakyti kur Klaipedoje deda ir kiek dabar kainuoja rankinis ir pazyma

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *