Invalidas = PREKĖ

Sveiki,

Nusprendžiau pasidalinti smagiu nutikimu – konkrečiai ir akivaizdžiai įsitikinau, kad net ši socialinė grupė (neįgalieji) yra PREKĖ.

Šį kartą kalbu apie internetinį verslą kur pajamos gaunamos iš reklamos ir dalinai iš rėmėjų. Žinoma šių pajamų dydį lemia lankytojų kiekis (apsilankymų – unikalių lankytojų bei atvertų puslapių skaičius). Tai galima matyti svetainės apačioje lankomumą skaičiuojančiuose skaitliukuose. Jų yra įvairių. Ne paslaptis, kad kompanija suteikianti šiuos skaitliukus (jie tiesiog integruojami į svetainės puslapio šabloną) suteikia ir galimybę reguliuoti skaitliuko parodymus, t.y. nustatyti norimą lankytojų kiekį. Kas tai daro jau ne mano reikalas – įvairių svetainių lankytojai patys sprendžia ar šis skaičius realus ar ne – turinys atitinka skaičių ar ne?

Prieš kurį laiką radau internete tinklalapį pasikeisk.lt – tai neįgaliųjų poreikiams skirta svetainė. Susipažinęs su turiniu (net nesiregistravau) nusprendžiau, kad būtų šaunų jeigu su šios svetainės autoriais apsikeistume reklaminiais paveikslėliais (baneriais) arba nuorodomis. Tuo tikslu parašiau laišką ir…. nesulaukiau jokio atsakymo. Tačiau pastebėjau galimybę užsiregistruoti šios svetainės Skype grupėje. Taip ir padariau – mano nuostabai radau kelių žmonių pokalbį kuriame buvo tiesiog kviečiama pasiskambinti ar susirašinėti sms`ais. Pabandžiau pasikalbėti su tai keliais pokalbių kambario dalyviais apie tokios pobūdžio svetainių turinį – kas juos domina, kas jų nuomone būtų įdomu, kas ne ir pan. Ir… šioje vietoje buvau išmestas iš pokalbio – administruojantis šį kambarį žmogus mane tiesiog pašalino. Nusispjoviau ir tiek.

Po ilgo laiko viena mano pažįstama pasiūlė „pabendradarbiauti“ su jos manymu įdomia svetaine. Mano nuostabai pasiūlymo objektas buvo – pasikeisk.lt. Papasakojau istoriją apie nepavykusį bandymą ir tiek. Norėdamas sužinoti kas šioje svetainėje yra įdomu neįgaliam žmogui nusprendžiau dar kartą apsilankyti… Ir gavau didžiulį akibrokštą – svetainės skyriaus „PARAMA“ tekstas buvo identiškas mano tinklaraščio to paties skyriaus tekstui. Tiesiog nukopijuotas. Ir dar papildomai pridėtas banko sąskaitos numeris. Tai mane ir suglumino ir nustebino.

Iš vienos pusės supratau, kad mano skleidžiamas turinys yra įdomus, todėl jau atsiranda skaitytojų ir… plagiatorių. Iš kitos pusės pasidarė labai apmaudu, nes kreipiausi į šios (pasikeisk.lt) svetainės administratorių siūlydamas apsikeisti reklaminėmis nuorodomis, kad jų skaitytojai galėtų susipažint su mano tinklaraščio turiniu o mano skaitytojai sužinotų apie jų svetainės siūlomas paslaugas. Deja ir čia nugalėjo mūsų laikų rykštė – KONKURENCIJA. Rašau rykštė, nes šiame kontekste ji turi neigiamas pasekmes – pasikeisk.lt administratorius vengdamas konkurencijos nesutiko (tiesiog neatrašė) apsikeisti reklaminiais „baneriais“. Apie KONKURENCIJOS neigiamas pasekmes parašysiu vėliau www.audrius.lt , o čia apgailestaudamas pateikiu bandymą atkreipti dėmesį į plagijavimo faktą – parašiau pasikeisk.lt administratoriui laišką ir gavau atsakymą. Ir dar labiau nusivyliau – aplink tik pinigai, pelnas, interesai. Net ir čia, neįgaliųjų terpėje. Nors ko čia stebėtis, tie patys žmonės (su tais pačiais trūkumais). Šiems žmonėms patarčiau pasidomėti www.zeitgeist.lt

Mano laiškas
„p. Laimonai

Hm panašu, kad labai mėgsti kopijuoti. Puslapio „Parama“ tekstas visas nukopijuotas nuo mano tinklaraščio. Taigi turiu pasekėją 🙂 Reiškiasi skaitai, lankaisi… O parašyti savo ką nors patrauklaus matyt smegenėlės per skystos. Manau padarysiu net paslaugą tau – aprašysiu šiuos faktus pas save tinklaraštyje – taip gausi dar papildomai lankytojų 🙂 🙂 🙂  Skaitytojai norės įsitikinti ar tikrai „tokia“ svetainė kopijuoja. Kaip manai ar jiems reiktų konkrečiai nurodyti daugiau tavo perliukų a? Siūlau pagalvoti ar tokia paslauga tau reikalinga? Jeigu ne, parašyk man ir žinoma kopijuotą tekstą pakeisk.
Sėkmės
Audrius – Neigalus.info“

Atsakymas
„Malonu, kad savo reklamai naudojote musu pasikeisk.lt skype ir mus juodinot, save isaukstidamiTaip, kad neverkite, patys irgi ne angelaiO kas cia ka kopijuoja tai dar klausimasSekmes , Laimonas
As ir turiu ka apie jus parasyti
Mastykit patys, internetas idomus biznis“

P.s. – fu, bjauru. Apmaudu, kad net čia prioritetas pinigai, biznis. Juk mano tinklaraštyje jokios reklamos ir net banko sąskaitos numerio į kurį būtų galima pervesti pinigus.

Papildymas 2011-04-11 12:52

Kelios minutės po šio straipsnio paskelbimo gavau p. Laimono (pasikeisk.lt) atsakymą ir pateikiu jį susipažinti Jums.

„Laba diena

Greiciausiai tau paciam neigalusis yra preke
Jei nieko negali sukurti savo, o tik kopijuoji musu svetaine ( pagal pobudi).
Matau, is parasimo apie save, kad buvai rimtas verslininkas,
o dabar del savo neskmes gyvenime pili tulzi ant musu projekto, kuris stangesi
palengvinti bendravima negales istiktiems zmonems.
Cia jusu „rimtu“ verslininku juodosios technologijos
Protingas zmogus pats atsirinks, kur yra jiems pagerinti gyvenimo kokybe skirtas projektas,
o kur savo nerealizuotoms gyvenimo viltims ir idejoms, sukurtas smeizikiskas kicas ir
banalus rasinejimas apie nieka.

Maziau kalbu, daugiau darbu

Sekmes :)“

P.s. Pasikeisk.lt rekomenduočiau esminių pokyčių, bent jau lietuvių kalboje ir gramatikoje.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *