Kaip gydyti pragulą?

Sveiki,

Senokai nerašiau… Tačiau tam yra daug ir rimtų pasiteisinimų – skyrybų procesas teismo kelių, kova dėl galimybės bendrauti su dukra, naujo būsto statybos…. Uffff…. Bet, tai savo keliu. O čia ir dabar noriu pasidalinti patirtimi įgyta šią vasarą LPA (Lietuvos paraplegikų asociacija) vestose stovyklose*.

Pirmosios stovyklos metu susipažinau su nuostabia pora – Vlada ir Povilu Grybėnais. Vyresnio amžiaus pora jau daug daug metų praleidę kartu ratukuose. Nesiplėsiu apie juos nes tai privati informacija, tačiau paminėsiu faktą, kad tik dėl šios pažinties mano ilgametė istorija su kryžkaulio pragulos gydymu eina į pabaigą. Būtent p. Vladai prasitariau apie mane kamuojančią problemą (pragula atsiradusi ant kryžkaulio pagrindinės reabilitacijos metu 2009 m). Ji tuoj pat pasiūlė gydymą jos pačios pagamintu tepalu (ir de facto – atnešė pagaminto tepalo). Išbandžiau ir pasakysiu vienareikšmiškai – tai padeda.

Kas tai per tepalas? Tai tirštos, balsvos, matinės substancijos masė tepama tiesiai ant pragulos. Jos sudėtyje – bičių pikis ir kiaulės taukai. Beje p. Vlada pateikė ir kitą šio tepalo versiją – su alyvuogių aliejumi.  Taigi šių tepaliukų sudėtis bei paruošimo būdus rasite prisegtame dokumente kurį galite parsisiųsti.

Jeigu prireiktų daugiau pagalbos ar patarimų parašykite p. Vladai el. paštu – vgribeniene@gmail.com

* – šią vasarą LPA kvietimu neįgaliesiems vedžiau 2 kompiuterinio raštingumo stovyklas Monciškėse.

 

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *