Kompensuojamas ar ne?

Sveiki,

Dar viena istorija iš patirties – susidūriau su dilema: kompensuojama priemonė ar ne?

Kaip mums visiems žinoma valstybė „1 grupės“  invalidams taiko kompensavimo programą įvairioms med. pagalbos priemonėms bei medikamentams lose weight fast. Tai reiškia, kad tam tikrus med. produktus ir medikamentus pirksite ženkliai pigiau – pvz.: vyr. kateteris vietoje maždaug 76 ct. kainuos 13 ct. (o jų per parą reikia ne mažiau 5). Tačiau ne paslaptis, kad kompensuojami tik 5 vienetai mėnesiui. Likusius tenka pirkti mokant pilną kainą arba naudoti tą patį ne vieną kartą. Taip atsiranda grėsmė pasigauti visokių infekcijų. Bet šios pastabos ne apie tai. Kalbu apie situaciją kai vaistinė teigia, kad medikamentas ar med. priemonė yra nekompensuojami.

Taigi atėjus metui kreiptis į šeimos gydytoją kuri išrašo vaistus – paprašiau konkretaus gamintojo 12 dydžio vyriškų kateterių. Rezultatas buvo toks – gydytoja išrašė receptą (čia viskas ok) tačiau kai susisiekiau su savo vaistininke (pažįstamas, artimas ir patikimas žmogus kuris atneša reikalingus medikamentus į automobilį atvykus) sužinau, kad mano pageidaujamas produktas (12 dydžio NELOTON firmos) yra ne tik nerastas vaistinės tinkle prekyboje, bet jo neįmanoma ir užsakyti. O finalui – pasirodė, jog šis produktas yra nekompensuojamas (anot vaistininkės, nes jai vaistinės sistema parodė tokią informaciją).

Nesu nusistatęs nei prieš vieną vaistinių tinklą, tačiau akivaizdu, jog Gintarinės vaistinės tinklas klaidina tiek klientus, tiek savo darbuotojus. Pabandžiau susisiekti su šio tinklo centriniu biuru norėdamas patikslinti ar tikrai jų tinkle NELOTON 12 dydžio vyriški kateteriai yra nekompensuojami, tačiau atsiliepęs darbuotojas informavo, kad šiuo klausimu turėčiau skambinti nemokama klientų aptarnavimo linija. Tuo mano bandymai baigėsi, nes nemokama linija pasiūlė palikti balso pranešimą.

Todėl susisiekiau su VLK (Valstybinė ligonių kasa) kompensuojamų vaistų skyriaus darbuotojais ir jie labai greitai man patvirtino, jog mano ieškomas produktas yra kompensuojamų med. produktų sąraše. Taip man liko tik paskambinti Eurovaistinės tinklo klientų informavimo numeriu 8 800 50005 ir atsiliepęs darbuotojas (ne auto atsakiklis kaip Gintarinės vaistinės atveju) man surado reikalinga produktą Kauno mieste. Rezultatas tapo aiškus – 1:0 Eurovaistinė laimėjo prieš Gintarinę vaistinę.

Jums gi patariu pasitikslinti, nepasikliauti tik vaistininko informacija, nes kaip matote jis taip pat nežinojo. Žemiau pateikiu numerius kuriais galite skambinti norėdami pasitikslinti ar ieškomas medikametas ar med. pagalbos priemonė yra įtraukti į kompensuojamųjų sąrašą.

VLK kompensuojamų vaistų skyriaus vedėja Kristina Garuolienė – 8 5 2370715, kristina.garuoliene@vlk.lt arba jos pavaduotoja Irma Medžiaušaitė 8 5 2364117, irma.medziausaite@vlk.lt

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

2 atsakymai į“Kompensuojamas ar ne?”

  1. Sveiki,mane tai labia sukrete situacija su vyr. kateteriais, kuriu kompensauja tik 5 o i para reikia 6vnt.Kaip jus issisukat nes naudoti ta pati kelis kartus nemanau kad saugu.O su vaistinem irgi sunkus atvejis tai yra prekyboj tai nera tu kateteriu.

  2. neįgalaus vaikino mama

    Su kateteriais tai tikras koriozas. Jei sugebame sumokėti už 85 vnt apie 85 LTL,tai tie 5 LTL nieko negelbėja. Kai pateikiau užklausimą soc .paslaugų ministerijai,tai pasiūlė naudoti tą patį kelis kartus. O dar geriau gavosi su sauskelnėmis. Sūnus jau šlapinasi pats ir kateterių jau nebenaudojame,tačiau reikia daugiau sauskelnių. Kol sūnui nebuvo 18 m. kompensavo 60 vnt. mėnėsiui, o kai suėjo 18 metų, kompensuoja 30 vnt.O mėnesiui reikia 90 .Ir dar jei sūnus neįgalus būtų nuo gimimo kompensuotų 45 vnt. sauskelnių, o kadangi neįgalus tapo po avarijos ,kompensuoja mažiau. Va šito tai nesuprntu.Kateterį dar gali dezinfekuoti ir naudoti kelis kartus. O kaip su sauskelnėmis…..

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *