Negalia ir Kalėdos Londono Ritz

Sveiki,

tikrai niekur nevykau per Kalėdas, jas sutikau namuose. Tegu neklaidina šio įrašo pavadinimas Jūsų. Rašau apie tai nes užkliuvo viena istorija aprašyta dailymail.co.uk. Tai vienas didžiausių naujienų portalų Jungtinėje Karalystėje. Jis paskelbė straipsnį apie vargšės merginos Sophie Morgan (paralyžuotos žemiau juosmens nuo 2003 m.) išgyvenimus kai ji su draugu nusprendė Kalėdų vakarėlį praleisti Londono viešbutyje Ritz.

Pasirodė, kad ši mergina judanti vežimėlio pagalba su draugu nusprendusi praleisti smagų vakarą Ritz viešbučio rengiamam vakarėlyje, atitinkamai pasidabinusi (labai jau smulkiai aprašinėja savo garderobą) negalėjo patekti į viešbutį per pagrindinį įėjimą, nes nebuvo neįgaliems pritaikyto įvažiavimo (panduso). Todėl ji buvo priversta patekti vidun per tarnybinį-krovininį įėjimą. Štai čia ir neįvyko stebuklas – ji nepasijuto princese. Matote patekdama vidun per tarnybinį įėjimą, ji pasijuto antrarūše. Jos bičiulis šią neviltį užfiksavo nuotraukose. Jose akivaizdžiai matoma kančia… Mergina nevirto princese… (gretimais įžvelgiu moliūgą, ne karietą…) Sarkazmas… Suprantu juos ten, Londone. Jiems baisu kai vienoje pagrindinių Europos gatvių (Piccadilly, greta Green Park) negali prasinešti vežimėliu. Jie mano, kad kelkraštis be užvažiavimo yra sąmoningas kenkimas ar sąmokslas prieš neįgaliuosius. Nors kai patys (čia kalbu apie trauminius atvejus) vaikščiojo net nematė vežimėliuose sėdinčių. Taigi jie labai jautrūs, nes Ritz (ar kažkas panašaus) dėl panelės Sophie nepasistengė.

Nusispjaukite į Ritz ir pagalvokite blaiviai – mes, totali mažuma, tokioje „humaniškoje“ valstybėje kaip Lietuva turime galimybę įvažiuoti į kokį nors Akropolį be pagalbos. Tai labai daug. Aišku tai nublanksta prieš atvejį kai negalintis vaikščioti neišeina iš namų metų metais nes gyvena ne pirmame aukšte. Tačiau mes – mažuma. Mes demokratiška respublika. Demokratija – tai daugumos (įgalios) valdžia ir valia primetama mažumai (neįgaliai). Todėl nesitikėkit stebuklų*.

Kam čia  tas sarkazmas? Ogi tam, kad Jūs skaitantys šias eilutes po Kalėdų suprastumėte, jog mes (LT „dviratininkai“) esame apsaugoti nuo Ritz tinklo patyčių Lietuvoje. Čia jiems ne vieta! Nežemins mūsų kažkoks „moteliux“ į kurį negali patekti ratuoti. Mus gali žeminti tik savos, lietuviškos įstaigos – valstybinės ar ne, nesvarbu, panašios abi. Jei jau negalite patekti į polikliniką, ligoninę, teatrą, prekybos centrą per pagrindinį įėjimą nebūkit „šikniai“, belskitės į tarnybines duris ir Jums bus atidaryta. O pateksite kaip bulvių maišas ar žmogs, koks skirtumas, svarbu rezultatas. Ane?

Smagių švenčių!

 

Kaledos_2013* – Kūčių vakarą per LTV nugirdau jaunuolio – kunigėlio nekaltu veidu tariamus žodžius, jog Kūčių naktį vyksta stebuklai: gyvuliai prabyla žmonių kalbą, šuliniuose vanduo vynu virsta… Pirmą kartą per savo amželį suvokiau – shit man patinka katalikai – jei jau vandenį verčia vynu, tai mausiu sodan ir semsiu kibirais. Deja… tai buvo brolių katalikų pasakos. Nors kita vertus gal jie ir teisūs – kaip kitaip kūčiavoti pradėjęs žmogiškąja būtybe save laikantis Lietuvos pilietis per kelias valandas prie stalo virsta kiauliškos prigimties būtybe? Štai čia Jums atsakymas – vėl tas Jėzus prisidirbo, vėl tie stebuklai kalti…

 

 

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *