Kauno klinikų apsauga – apsauga nuo pacientų (ir klientų)

Prieš kurį laiką esu aprašęs idėją kaupti duomenį bazę apie visuomeninės paskirties pastatų pritaikymą neįgaliųjų poreikiams – wc, įvažiavimas, grindinio tipas, nuolydžiai, parkingas ir pan. Šios idėjos realizavimui reikia daug laiko ir jėgų – tikrai neturėjau tikslo vienas apvažiuoti Kauno miestą ir viską aprašyti, juo labiau, kad jau egzistuoja panašių projektų pasistūmėjusių gerokai į priekį.

Todėl šiame tinklaraštyje dalinuosi savo asmenine patirtimi, įspūdžiais ir vertinimais. Tikrai nesiekiu aprėpti viską ir aplenkti visus. Siekiu tik  pasidalinti patirtimi ir informacija. Nesiekiu pelno, noriu kad kiti atsidūrę tose aplinkybėse kaip ir aš jau žinotu tai kas jiems padėtų nepakliūti į keblią padėtį.

Po traumos 2009 m. prisiregistravau Kauno Klinikų Šeimos poliklinikoje. Neturėjau jokių pažįstamų ar kitokių protekcijų. Tiesiog sėdus į vežimėlį ir pabandžius pasinaudoti poliklinikos pagal gyvenamą vietą paslaugomis susidūriau su visišku chaosu, nekompetencija, nežinojimu ir t.t. Tokius vertinimus skiriu Kauno Šančių poliklinikai – ši gydymo įstaiga kupina nekompetencijos ir arogancijos. Teko susidurti su šios gydymo įstaigos vadove Zita Česnavičiene. Įspūdžiai prasti – senoji nomenklatūra veikianti sau ir tik sau. Šios gydymo įstaigos paslaugomis naudojasi artimas giminaitis – kiekvienas vizitas į šią  įstaigą palydimas 10 – 20 litų kupiūra ar kokiais nors šokoladai, kava ir pan. Todėl daugiau komentarų nebus.

Nesigailiu atsisakęs šios įstaigos paslaugų – dabartinė poliklinika ir mano gydytoja lenkia Šančių keliais šviesmečiais.  Tačiau net statinę medaus gali sugadinti šaukštas deguto. Taip ir čia.

Noriu įspėti tuos kurie ketina lankytis Kauno klinikų poliklinikoje, ypatingai komplikuota tai bus žiemos metu. Kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau ši gydymo įstaiga nėra įrengusi prievažos neįgaliesiems judantiems savarankiškai vežimėliu. KMUK teritorijoje prie poliklinikos NĖRA PANDUSO. Tai objektyvios kliūtys – tačiau ne mažiau didesnė kliūtis šioje gydymo įstaigoje – apsaugos postas ir apsaugos darbuotojai praleidžiantys (arba ne) atvykstančius automobiliais į vidų. Teisę įvažiuoti į KMUK teritoriją ir pasistatyti automobilį netoli įėjimo į polikliniką turi greitosios pagalbos automobilis, socialinių tarnybų transportas, neįgaliojo ženklu pažymėtos transporto priemonės. Pastarąja esu aš – mano automobilis pažymėtas neįgaliojo lipduku, todėl turiu teisę įvažiuoti į teritoriją. Šia teise naudojuosi apie kartą – du per mėnesį atvykdamas receptų med. pagalbos priemonėms ir medikamentams įsigyti.

Jeigu šiltuoju metų laiku tai sukelia problemas tik su apsaugos darbuotojais, tai šaltuoju kyla pavojus ir sveikatai bandant perlipti iš automobilio į vežimėlį pastatytą ant nelygaus ir apledijusio kelkraščio. Paaiškinimas – pirma kliūtis patekti vidun – reguliuojama užtvara. Nei lipduku pažymėtas automobilis, nei NDNT išduota statymo kortelė neįtikindavo apsaugos darbuotojo įleisti į vidų. Tik po kelių minučių karštų diskusijų ir reikalavimo įvažiuojant nurodyti vardą ir pavardę bei atvykimo tikslą ji atsidarydavo.

Paskutinius 2 kartus (rudens pabaigoje ir prieš kelias dienas) patyriau naujų nuotykių su apsaugos darbuotojais. Rudens pabaigoje įvažiavus ir pasistačius automobilį ant kelkraščio (nes užvažiuoti ant jo pačiam be šansų), bandant perlipti į automobilį apsaugos darbuotojas pakeltu balsu reikalavo patraukti automobilį. Žinoma nevykdžiau jo nurodymų, nes jie buvo nelogiški todėl abu paskutinius kartus man pagrasino, kad automobilį nutemps į saugomą aikštelę. Pirmą kartą nekreipiau dėmesio, pro rėkiantį apsaugininką pravažiavau nekreipdamas dėmesio į jo priepuolį. Grįžus po vizito pas gydytoją automobilis stovėjo savo vietoje. Prieš kelias dienas istorija vėl kartojosi tik prie viso šito cirko dar kelkraštis buvo aplediję ir vienas be pašalinių pagalbos tikrai nebūčiau perlipęs į vežimėlį. Gerai, kad greta buvo keli žmonės pasiūlę pagalbą – jaunas vyrukas palaikė vežimėlį ir aš perlipau į jį iš automobilio. Šios „operacijos“ metu greta stovėjęs apsaugos darbuotojas Dainius Dimša grasino, jog mano automobilis bus nutemptas į saugomą aikštelę, kalbėjo per raciją su vadovu. Nelaukiau ir šį kartą kol atvažiuos tempti automobilį, tik perspėjau apsaugos darbuotoją, kad šį kartą kreipiuosi į žurnalistus ir netylėsiu dėl tokio jų elgesio.

Po apsilankymo pas gydytoją informacijoje susirinkau atsakingų darbuotojų telefono numerius, užsirašiau vardus ir pavardes ketindamas šį reikalą paviešinti ir kreiptis į atsakingus asmenis KMUK administracijoje, kad daugiau tai nesikartotų.

Grįžęs namo kreipiausi į asmenį atsakingą už KMUK apsaugos tarnybos darbą – direktorių ekonomikai ir infrastruktūrai prof. habil. dr. Artūrą Grebliauską. Deja su pačiu direktoriumi manęs sekretorė nesujungė netgi nurodžius priežastį. Perdavusi mano kreipimosi priežastį direktoriui man perdavė jo pasiūlymą kreiptis raštu. Deja mano noras tai aptarti su asmeniu kuris atsakingas už apsaugos padalinio darbo kokybę ir išspręsti problemą be laiko gaišinimo susirašinėjimui nebuvo išgirstas.

Kitos dienos rytą nustebino skambutis. Su manimi susisiekė KMUK apsaugos tarnybos vadovas Sergej Iljušečkin. Jis atsiprašė už savo pavaldinio Dainiaus Dimšos elgesį, pažadėjo, kad ateityje tokių nesusipratimų nekils. Nustebino šio padalinio vadovo geranoriškumas. Jis suprato problemos esmę – nepritaikytas įvažiavimas į vienos didžiausių Lietuvos gydymo įstaigų polikliniką ir nenuvalytas kelkraštis ant kurio traumą gali gauti bet kas.

Vertinu tokį šio padalinio vadovo elgesį ir dėkoju p. Sergejui už jo geranoriškumą. Ko negaliu pasakyti apie jo tiesioginį vadovą prof. habil. dr. Artūrą Grebliauską. Juk būtent šito vadovo kompetencijoje pasirūpinti, kad nereiktų užvažiuoti ant kelkraščio taip kliudant pėstiesiems, kad būtų įrengtas tinkamas užvažiavimas ant kelkraščio, kad kelkraštis būtų nuvalytas ir neapledijęs. Juk tai jo veiklos sfera – INFRASTRUKTŪRA. Apsaugos  vadovas pažadėjo šiltu metų laiku išspręsti ir užvažiavimo klausimą. Kas atsakingesnis ir dėmesingesnis spręskite patys. Aš keliu ranką už Sergej Iljušečkin.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *