Įgali Kauno kelių policija

Sveiki,

įrašo pavadinime tikrai nesuklydau – Kauno kelių policija įgali. Ji gali būti žmoniška, suprantanti, lanksti galų galę ne biurokratiška. Teigiu tai nes įsitikinau pats – sausio pabaigoje teko vykti į Kauno Apylinkės teismą sudalyvauti teismo posėdyje. Situacija standartinė – reikia nuvykti į vietą kur turiu persėsti iš automobilio į vežimėlį ir patekti vidun. Kad tai padaryti turėjau savo automobilį palikti ant pėsčiųjų tako prie įėjimo į teismo pastatą Laisvės alėjoje. Tai nusižengimas kelių eismo taisyklių punktui 155.6. Nuobauda už tai nuo 100 litų.

Kauno m. Apylinkės teismas neva tai turi neįgaliems skirtą vieta – vietą vienam automobiliui (sugrūdus 2 automobiliai). Šis įėjimas iš  Gruodžio gatvės, tačiau yra vienas bet – pandusas per status, kad vienas be pašalinių pagalbos galėtum įvažiuoti o vieta skirta statyti automobiliui duobėta. Taip savarankiškai judantis vežimėliu asmuo rizikuoja išvirsti dėl nelygios dangos ir apsiversti dėl per stataus užvažiavimo. Net ir šias kliūtis įveikus su pagalba į vidų gali patekti tik atskirai telefonu suderinęs, kad šias duris atrakintų kažkas iš raštinės darbuotojų (na jos irgi dirba ne durininkėmis, užimtos), todėl tenka apsišarvuoti kantrybe ir palaukti.
Tačiau net ir pakliuvus vidun teigti, kad laisvai pasieksi tai ko ieškai negalima, nes du šio statinio korpusus skiria pusė aukšto ir apie 10 pakopų. Deja keltuvo ar panduso šioje vietoje nėra, todėl norėdamas pakliūti į teismo posėdžio salę turėjau į teismo rūmus patekti per centrinį įėjimą iš Laisvės al. pusės, palikdamas automobilį ant pėstiesiems skirto tako.

Paaiškėjo, kad nesenai toje vietoje buvo įrengtos stebėjimo kameros kurios ir užfiksavo šį mano pažeidimą. Toliau viskas automatiškai – išsiaiškinta kas savininkas ir siunčiamas pranešimas registruotu laišku apie numatytą atsakomybę už padarytą nusižengimą. Nesijausdamas dėl šio nusižengimo kaltu kreipiausi į protokolą parengusį pareigūną ir bandžiau paaiškinti aplinkybes. Deja jo pareigos jam neleido daryti jokių išlygų todėl jis patarė kreiptis į aukštesnes pareigas užimančius kolegas bandant paaiškinti įvykio aplinkybes ir prašyti panaikinti sprendimą bausti.

Taip ir padariau – telefonu kreipiausi į Kauno m. Kelių policijos valdybos viršininką Daną Česnauską, paaiškinau įvykio aplinkybes. Manęs paprašė pateikti paaiškinimą raštu su negalią patvirtinančiomis dokumentų kopijomis. Viską nusiunčiau el. paštu ir po kurio laiko gavau patvirtinimą paštu, kad byla nutraukta 🙂 Teisingumas nugalėjo!

Neslėpsiu, mane šiek tiek nustebino toks šio pareigūno lankstumas ir žmogiškumas. Esu susidūręs su įvairaus rango policijos pareigūnais ir deja ši patirtis nebuvo tokia maloni ar žmoniška kaip pastarąjį kartą. Akivaizdu, kad šiam vadovui nesvetimas lankstumas ir žmogiškumas. Džiaugiuosi, jog yra policijos pareigūnų kurie pirmiausia vertina žmogų ir tik paskui taiko taisykles. Juk galų gale jos sukurtos, kad palengvintų būtį žmonėms.

Nuoširdus ačiū Kauno m. Kelių policijos valdybos viršininkui Danui Česnauskui.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *