Kas gali statyti automobilį neįgaliojo vietoje (video istorijos) ? 1 istorija.

Sveiki,

Jau 3 įrašai šia tema pilnai paaiškino teoriją – kas gali  ir kas ne statyti neįgaliems skirtose vietose automobilį. Kokie dokumentai reikalingi taip pat išvardinta čia. Visą pilną informaciją apie kortelės išdavimo tvarką taip pat galite rasti NDNT svetainėje čia.

Kyla logiškas klausimas – ką dar naujo galima atsakyti į šį klausimą? Atsakysiu Jums ir šio vaizdo įrašo herojams.

 

Šį įrašą padariau Kaune, Akropolio automobilių statymo aikštelėje. Situacija aiški – pastatyti automobilį neįgaliems skirtose vietose be šansų, nes jos užimtos. Ir dažniausia užimtos tų kurie pasistatę jam neleistinoje vietoje, išlipę lengva ristele nubėga tvarkyti reikalų. Šiuo atveju pirmiausia mane apima pavydas – jie gali bėgioti, o aš ne. Paskui ateina pyktis – kodėl jie galėdami bėgioti negali pasistatyti savo automobilį atokiau ir pabėgėti taip pat elegantiškai tik keliais metrai daugiau? Ir tik prasikankinęs nerasdamas atsakymo į šį hamletišką klausimą sulaukiu jų pačių atsakymo – klausimo „kuo jūs kitoks negu aš?“.

Šį klausimą man uždavė šio įrašo herojus vyras. Šio įrašo herojė moteris dar nėra apsisprendusi ji įgali ar neįgali. Taip būna, kai renkiesi tarp padorumo ir patogumo. Nugirdęs šį klausimą užsigalvojau – gal reiktų džiaugtis, kad vaikštantis žmogus nemato skirtumo tarp savęs ir judančio vežimėliu? Gal tai liudija, kad visuomenė „suintegravo“ neįgalius į įgalių visuomenę ir nebeliko jokių apribojimų ar skirtumų? Deja turiu sugrąžinti Jus į realybę ir nuraminti – skirtumai kaip buvo taip ir liko – nuožmi kova tarp šių dviejų socialinių grupių vyksta toliau. Ir nugali stipresnis, greitesnis, gudresnis arba atkaklesnis. Jeigu esate vienas tokių – Jūs galite laimėti ir naudotis Jums suteikta „privilegija“ 😉 Jūsų stiprybe gali tapti tvarkos žinojimas (informacija) ir ryžtas nesitaikstyti su šia diskriminacija. Jeigu nepagailėsime kelių minučių laiko ir tokiems „neįgaliems“ paaiškinsime kur jie klysta ir kokia už tai gresia atsakomybė, manau po truputį viskas stosis į savo vietas. Tačiau tam reikia, kad tokią poziciją užimtumėte ir Jūs, turintys šią „privilegiją“, besinaudojantys ja teisėtai ir teisingai. Konkrečiai šiuo atveju – herojė pradžioje norėjo apsimesti neįgalia, tačiau matyt susigėdo ar pabūgo (greičiausiai prietarai), o herojus turintis 35% darbingumą liudijantį neįgaliojo pažymėjimą tiesiog bandė apgauti ir nugalėti. Jo nuomone teisus tas kas stipresnis. Deja, jiems nepavyko, nes aš žinojau taisykles (stovėti neįgaliems skirtoje vietoje galima tiems automobiliams kurie yra pažymėti NEĮGALIOJO STATYMO KORTELE, O NE NEĮGALIOJO PAŽYMĖJIMU*) ir nepabūgau už jas pakovoti. Tam sugaišau keliolika minučių savo laiko, tačiau rezultatas yra – Jūs turite pavyzdį, o tokie „neįgalūs“ buvo pamokyti.

Žinoma geriausia, jei tokių „kovų“ nebūtų – KET (kelių eismo taisyklės) aiškiai nurodytų, kad teisę statyti neįgaliems skirtoje vietoje turi tik tie asmenys kurie PRIVALOMAI pažymi automobilį lipdukais automobilio priekyje ir gale ir PRIVALOMAI automobilio statymo kortele pateikdami ją tinkamai (reikiama puse į viršų) aiškiai matomoje vietoje, kurią išdavinėtų, tik NDNT. Beje, net ir tokia tvarka negarantuotų rezultato, jei nebūtų sugriežtinta atsakomybė už neteisėtą automobilio pastatymą neįgaliems skirtose vietose. Tarkime pradžiai bauda – 1000 lt…. Manau suveiktų 😉 Tačiau tam reikia, kad valdininkai ir politikai bent vieną dieną metuose praleistų vežimėlyje. Pasvajokim – tam labiausiai tiktų neįgaliųjų diena – jos metu politikai ir valdininkai privalomai sėdasi į vežimėlius ir visą dieną praleidžia patogiai ratuose besinaudodami jų pačiu suteiktomis „privilegijomis“ … 😉

Neteisingas automobilio žymėjimas

Neteisingas automobilio žymėjimas

Yra ir tokių kurie apsimeta neįgaliais turinčiais teisę statyti neįgaliems skirtose vietose automobilį padėdami ant automobilio panelės nušiurusį, suglamžytą  lipduką ir apverstą (ne ta puse kurioje nurodytas darbingumo laipsnis bei pažymėjimo galiojimas) neįgaliojo pažymėjimą. Dar tokie galvočiai (čia jaunesni apsukruoliai) lipduką su neįgaliojo ženklu užkiša už skydelio nuo saulės ir išlipdami iš automobilio palikto neleistinoje vietoje jį atverčia. Taip automobilis tampa „pažymėtu“ (nors ir neteisingai), tačiau to pakanka stovėjimo aikštelių apsaugos darbuotojams, prižiūrėtojams ir policijos pareigūnams. Jie nebaudžia tokių „neįgalių“. Dar vieną, tokią video istoriją šia tema pateiksiu šiek tiek vėliau.

* – taikoma išlyga, kai matomoje vietoje tinkamai (ta puse kurioje yra neįgalaus asmens nuotrauka, pažymėjimo galiojimo terminas ir darbingumo procentas) paliekamas neįgaliojo pažymėjimas su iki 30% darbingumo rodikliu.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *