Kaltų paieška

Sveiki,

trumpas pastebėjimas – prieš kelias dienas vieno prekybos centro aikštelėje patyriau ne visai malonų nutikimą – dar kartą įsitikinau, kad kaltų paieška dėl patirtos traumos ar ligos veda į susinaikinimą.

Apsipirkęs su dukra prekybos centre, su pirkinių maišeliu ant kelių važiavau automobilio link. Prie automobilio mane pasitiko neblaivus vyriokas vežimėlyje (iš pažiūros – cerebralinis paralyžius). Nieko ypatingai baisaus – tvirtai įsirangęs šiuolaikiškame vežimėlyje, madingai apsirengęs. Jis sunkiai vartė liežuvį, nes akivaizdžiai buvo neblaivus. Susikroviau daiktus į automobilį, pasodinau dukrą į kėdutė gale ir pats persėdau į automobilį. Tuomet „kolega“ išdrįso sunkiai ištarti prašymą – parvežti namo. Atsakiau neigiamai, nes galinė automobilio sėdynė buvo užkrauta daiktais, sėdėjo dukra. Nebūtų buvę dukros, būčiau nuvežęs šį „kolegą“. Tačiau fiziškai to padaryti negalėjau.

Atsisakius pavežti teko išklausyti nusivylimo proveržį – „kolega“ kaltino mane, kad nenuvežu. Taip pat teko „visam pasauliui“ bei labiausiai tėvams „padariusiems jį tokiu“. Štai ši dalis ir užkliuvo – šis vyriokas nuo gimimo vežimėlyje ir nesugebėjo susitaikyti su trauma, atrasti savyje jėgų ir prasmės gyventi pilnavertį gyvenimą savo galimybių ribose. Man tai tapo akivaizdžia pamoka – kaltų ieškojimas, bandymas savo nelaimę „nusimesti“ veda prie vidinio konflikto ir savęs naikinimo link. Nesvarbu ar gersi, ar rūkysi ar kitaip imsi save naikinti. Rezultatas tas pats – siekis atsiriboti nuo savęs, savo nelaimės padarinių prives prie visiško nihilizmo ir prasmės praradimo.

Tai man ne pakeliui – turiu ką veikti, dėl ko gyventi ir vežimėlyje. Tereikia noro. Ko linkiu ir Jums – neieškokit kaltų, nebijokit pripažinti save tokį koks esate, nebijokite žiūrėti kasdien į save veidrodyje – tai padės neatitrūkti nuo realybės. Ieškokite veiklos, draugų, bendraminčių – jų visada atsiras, tik neužsidarykite ir neatsiribokite nuo pasaulio kuriame gyvenate. Nebėkite į neįgaliųjų pasaulį – visi mes žmonės, mus skiria tik judėjimo būdas, išvaizda. Tai menki skirtumai dėl kurių neverta pergyventi. Nebijokite pripažinti fakto, kad negalia nėra natūrali žmogaus būsena – kartais gamta arba mes patys suklystame dėl ko tampame kitokiais išvaizdoje, tačiau turime galimybę išlikti tokiais pačiais žmonėmis viduje. Pasirinkimas mūsų pačių.

Neigalus.info | apie negalią ir galias

↑ Grab this Headline Animator

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *