Paraplegija – šiuo terminu apibūdinimas judesių nebuvimas arba rankose (viršutinių galūnių paraplegija) arba kojose (apatinių galūnių paraplegija).

Tetraplegija – šiuo terminu apibūdimas visiškas abiejų rankų ir kojų nevaldymas, valingų ir kontroliuojamų raumens susitraukimų nebuvimas.

ASIA – A,B,C,D,E. Tai tarptautinės nugaros smegenų pažeidimo klasifikacijos lygiai. Gydytojas, įvertinęs paciento raumenų jėgą, jutimus, šlapinimosi ir tuštinimosi kontrolę, nustato nugaros smegenų pažeidimo sunkumą. Jei nėra žemiau nugaros smegenų pažeidimo nei judesių nei jutimų, nei šlapinimosi ar tuštinimosi kontrolės, įvertinamas sunkiausias pažeidimo laipsnis – A. E – visiškai sveiko žmogaus įvertinimas: žmogus gali valingai judinti rankas ir kojas, palietus odą – jaučia, gali valingai šlapintis ir tuštintis.

Pragula – tai odos, poodinio sluoksnio, raumenų, kaulų pažeidimas dėl ilgalaikio spaudimo. Palaikyti odos ir audinių ląstelių gyvybei reikalinga pastovi kraujo apytaka. Jei kraujo apytaka nutrūksta ilgesniam laikui, audinių ląstelės žūva ir atsiranda žaizdos. Jos vadinamos pragulomis.

Disrefleksija (kada ji pasireiškia?) – disrefleksija, arba autonominė disrefleksija, yra komplikacija, kuri atsiranda esant nugaros smegenų pažeidimui aukščiau krūtininio 7 slankstelio. Autonominę disrefleksiją sukelia daugelis veiksnių, tačiau dažniausi iš jų – šlapimo pūslės persipildymas ar uždegimas, žarnyno persipildymas išmatomis, atsiradusi infekcija, vidaus organų ligos ir t.t. Kitaip tariant, tai kūno pagalbos šauksmas į atsiradusią pavojingą situaciją. Disrefleksija yra pavojinga gyvybei būklė, nes jos metu pakyla kraujospūdis. Dėl to gali ištikti insultas. Kiti disrefleksijos požymiai – pašiurpusi oda žemiau pažeidimo lygio, paraudusi oda aukščiau pažeidimo lygio, stiprus galvos skausmas, šalto prakaito lašai virš pažeidimo lygio. Atsiradus disrefleksijai būtina kreiptis į gydytoją bei ieškoti dirginimo priežasčių.

Komentarai išjungti.