Vaidas teiraujasi:

„Čia paaiškinat kaip gydyti spastiką po stuburo smegenų traumos, paaiškinkit kaip gydyti spastiką po galvos smegenų traumos?“

Atsako gyd. Judita Daratienė:

“Spastikai po galvos smegenų traumos tinka tie patys dėsniai, kaip ir po stuburo traumos. Skirtumas tik toks, kad pažeistoje pusėje rankoje vyrauja lenkiamųjų raumenų tonusas, o kojoje tiesiamųjų raumenų tonusas. Todėl galima lengviau parinkti fizinius pratimus spastikai mažinti. Medikamentai taip pat tie patys. Smulkiau reikėtų aiškintis su gydančiu gydytoju ar reabilitologu.

Vaidas teiraujasi:

„Pas mane spastika tik kairėje pėdoje, ir atsiranda ji kai susijaudinu arba po sunkios mankštos. Kokius vaistus patartumėt naudoti? Baklofena naudojau, jis nelabai ką padeda. Daktarė sakė, kad jis skirtas daugiau po stuburo traumų”

Atsako gyd. Judita Daratienė:

„Sunku vertinti būklę nematant paciento. Tačiau sprendžiant iš nusiskundimų, vaistai šiuo atveju nebus efektyvūs. Efektyvesni turėtų būti tempimo pratimai. Juos galėtų rekomenduoti kineziterapeutai.

Regina teiraujasi:

„Po c6 slankstelio traumos (pilnas mielitas) jau pusantrų metų praėjo, bet nepraeina stiprus plaštakų ir riešų skausmai.“

Atsako gyd. Judita Daratienė:

Šį kartą, nematant pacientės, bei nežinant traumos aplinkybių, nėra galimybės nusakyti skausmo priežastį. Tai gali būti kaklo slankstelių problema, tačiau skausmas gali būti ir dėl riešų bei plaštakų raiščių ir sąnarių problemų.

Rūta teiraujasi:

Sveiki.

Jau keletą metų yra labai riboti klubų, kelių judesiai, prieš metus atsirado parestezinė meralgija, kartkartėm kojose jaučiasi lyg drebėtų, virpėtų raumuo. Vienas ortopedas po daugelio metų paieškų pasakė, kad čia apatinių galūnių spastinės kontraktūros. Esu turėjus šiokią tokią kaklo traumą (kartą po plaukiojimo baseine pasukau kaklą ir negalėjau atitiest, bet istatė į įtvarą porai sav. ir viskas lyg ir gerai, tik kartais tai pasikartoja, tik daug lengvesne forma) ir esu turėjus juosmeny traumą nemažą, bet rašote, kad juosmuo neįtakoja. Krūtininėj dalyje jokių traumavimų nebuvo…Kokios dar gali būti priežastys? Ligos? Kokios? Pas neurologą eisiu, bet tik birželio viduryje, o jau dabar norisi bent bendro vaizdo ko galima tikėtis. Kokie tyrimai gali būti daromi?

Dėkoju už atsakymą.

Atsako gyd. Judita Daratienė:

Sudėtinga atsakyti nemačius pacientės. Neaišku, kokia dubens organų funkcija. Tačiau reikėtų ieškoti nervų sistemos susirgimo (galimo nugaros smegenų pažeidimo dėl daugelio priežasčių). Visų susirgimų ir tyrimų čia neišvardinsi. Tyrimai skiriami apžiūrėjus ligonį, pagal esamą būklę. Būtina neurologo konsultacija.

Komentarai išjungti.